Dlaczego warto korzystać z usług Autoryzowanej Stacji Obsługi?

Autoryzowany serwis, nazywany Autoryzowaną Stacją Obsługi (ASO), to serwis wykonujący usługi naprawy lub konserwacji samochodów i motocykli, działający najczęściej w ramach sieci dealerskiej danego producenta. Najczęściej mają wspólną siedzibę wraz z danym salonem sprzedaży. W autoryzowanych serwisach dostęp do specjalistycznych narzędzi jest o wiele większy niż w niezależnych warsztatach, wszystkie naprawy wykonywane są według ściśle ustalonych technologii i wytycznych producenta oraz z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych.

Czy warto korzystać z ASO?

Postaramy się odpowiedzieć Wam na to pytanie.

W nowych modelach samochodów stosowane są coraz bardziej nowatorskie i zaawansowane technologie. W autoryzowanym serwisie bardzo dużą uwagę przywiązuje się do tego, aby mechanicy byli odpowiednio wyszkoleni. Fachowa wiedza przyspiesza trafną diagnozę i pomaga uniknąć popełniania błędów podczas napraw pojazdów.

Producent i ASO zawsze jest ze sobą w kontakcie. Dzięki temu możemy być pewni, że w przypadku wykrycia przez producenta wad pojazdu, ASO poinformuje nas o tym i bez żadnych dodatkowych kosztów oraz opłat usunie problem. Co nam to daje: nasze auto będzie zawsze mobilne!

W autoryzowanym serwisie do naprawy wykorzystywane są części i oleje spełniające nawet najbardziej rygorystyczne wymagania większości producentów. Użycie nieodpowiednich materiałów negatywnie wpływa na zużycie podzespołów w pojeździe oraz zwiększa koszty napraw. ASO oferuje szeroki wachlarz części zamiennych. W sytuacji, gdy jakiegoś elementu zabraknie, istnieje możliwość zamówienia go bezpośrednio od producenta. W znaczący sposób skraca to czas naprawy konkretnego auta.
Co zyskujemy serwisując nasze auto w ASO…czas.  Mamy tutaj na myśli dodatkowe usługi, tj. transport samochodu w ramach usługi door-to-door, auto zastępcze czy ekspresowy serwis. Gdy oczekujemy na wykonanie naszej usługi możemy ze spokojem napić się kawy i skorzystać z dostępnego w salonie internetu.

W autoryzowanej stacji książka serwisowa naszego pojazdu jest zawsze prowadzona rzetelnie i precyzyjnie, z dbałością o wszystkie, nawet najmniejsze detale. Co dzięki temu zyskujemy??? Wiele, gdy przyjdzie czas i będziemy chcieli już sprzedać nasz stary samochód na pewno będziemy mogli uzyskać za niego wyższą cenę, ponieważ potencjalny kupujący będzie miał pewność, że dane w niej zawarte są zgodne z rzeczywistością.

Co ważne: ASO zawsze daje gwarancję na wszystkie części oraz wykonane usługi w naszym pojeździe!

Każdy autoryzowany serwis na naszym rynku pracuje według ściśle określonych, surowych norm, dotyczących jakości pracy, obsługi i zadowolenia klienta oraz w oparciu o liczne szkolenia. Odwiedzając ASO mamy możliwość ocenienia obsługującego nas mechanika oraz całego serwisu. Każdy wpis jest weryfikowany i poddawany analizie, dzięki temu jakość pracy ASO jest stale na wysokim zadowalającym poziomie.

Korzystając z usług ASO możemy mieć pewność, że podczas naprawy naszego auta zostaną zachowane najwyższe standardy a użyte części będą odpowiedniej jakości. W autoryzowanych serwisach dostępne są czytelne i przejrzyste cenniki obejmujące wszystkie wykonywane usługi, bez niespodziewanych ukrytych kosztów, które zawsze mogą popsuć nam humor.

Podsumowując: Autoryzowana Stacja Obsługi to zawsze gwarancja najwyższego standardu oraz jakości usług. Doświadczony i profesjonalny zespół mechaników rozpozna każdy problem oraz każdą najdrobniejszą usterkę. Mechanicy dysponują szczegółowymi informacjami na temat zmian konstrukcyjnych i innowacji oraz procedurami dotyczącymi obsługi i wszelkich napraw. Mogą bezpośrednio połączyć się on-line ze specjalnie stworzonym programem naprawczym, dzięki czemu błyskawicznie otrzymują informacje i wskazówki na temat konkretnych modeli samochodu. Kolejną zaletą ASO jest zazwyczaj dobra lokalizacja serwisu, poczekalnia, kawa dla klienta, akcje promocyjne dla właścicieli starszych samochodów, upusty na części lub usługi serwisowe, a także łatwy dostęp do wszystkich części zamiennych, ponieważ wiele z nich jest w magazynie.