Nowy Volkswagen Polo

Volkswagen Polo często stawiany jest za wzór wśród samochodów w segmencie B. Słynie z dobrych właściwości jezdnych i niewielkich kosztów eksploatacji. W porównaniu z innych pojazdami w swoim segmencie, często okazuje się trwalszy i mniej wymagający w serwisowaniu.
Jest jednym z najpopularniejszych miejskich samochodów na świecie. Do tej pory sprzedano 14 milionów egzemplarzy, a uwzględniając wszystkie inne wersje bazujące na Polo, ponad 18 milionów.

W Polsce sprzedaż ruszy pod koniec roku. W salonach oferowane będą cztery linie wyposażenia: Polo, Life, Style oraz R-Line. Wkrótce Volkswagena Polo będzie można zamówić również w wersji GTI, pod jego maską znajdziecie 2-litrową, turbodoładowaną jednostkę 2.0 TSI o mocy 206 KM.

Nadwozie

Volkswagen Polo został poddany kuracji odmładzającej 😉 Oprócz niewielkich zmian stylistycznych, pojawiły się również nowe elementy wyposażenia. Modyfikacje dotyczą min. zderzaków, pokrywy bagażnika oraz oferowanych seryjnie reflektorów i tylnych lamp w technologii LED. Po raz pierwszy znajdziecie w Polo nie tylko diodowe reflektory IQ.Light, ale również bardzo efektowny, diodowy pas świetlny na osłonie chłodnicy, podobnie zresztą jak w  Arteonie.

Wnętrze

A co będziecie mogli podziwiać wewnątrz nowego Polo? Uwagę przyciąga przede wszystkim montowany seryjnie na tablicy rozdzielczej Digital Cockpit, czyli 8-calowy ekran z cyfrowymi wskaźnikami oraz wielofunkcyjna kierownica, w nowym, bardziej efektownym kształcie. Nowemu wnętrzu ciekawy charakter nadaje lakierowany na wysoki połysk dekoracyjny panel Deep Iron oraz tapicerka Style, przykuwająca wzrok nowym wzorem.

Producent pomyślał również o Waszym bezpieczeństwie, wyposażając nowego Polo w centralną poduszkę powietrzną, znajdująca się w bocznej części oparcia fotela kierowcy oraz napinacz pasa. Podczas wypadku poduszka otwiera się w kierunku wnętrza kabiny, aby zapobiec wzajemnemu uderzeniu o siebie i zranieniu kierowcy oraz pasażera.

Choć bezpieczeństwo jest najważniejsze, niemniej jednak ważny jest również komfort podróżujących. Aby go poprawić każdy nowy egzemplarz Polo wyposażony został w klimatyzację, elektrycznie regulowane i ogrzewane lusterka zewnętrzne, elektrycznie sterowane szyby oraz system audio Composition, który umili Wam każdą podróż.

Systemy bezpieczeństwa

W nowym Volkswagenie Polo po raz pierwszy zastosowano system IQ.Drive Travel Assist, który łączy w sobie funkcje aktywnego tempomatu ACC oraz systemu Lane Assist, którego zadaniem jest utrzymanie auta na wybranym pasie ruchu. Połączenie tych urządzeń w jeden system umożliwia Polówce półautomatyczną jazdę. System może kierować autem, hamować i przyspieszać. Do zadań kierowcy należy oczywiście kontrolowanie poruszającego się pojazdu.

Do seryjnego wyposażenia wszystkich wersji prezentowanego Volkswagena należy min. asystent utrzymania toru jazdy Lane Assist, system rozpoznający zmęczenie kierowcy oraz system wykrywający pieszych i rowerzystów.

Silnik

Paleta dostępnych jednostek napędowych obejmuje 4 silniki benzynowe, wszystkie wersje posiadają przedni napęd:

  • 0 MPI (80 KM, 93 Nm) z 5-biegową skrzynią manualną,
  • TSI (95 KM) z 5-biegową manualną skrzynią lub 7-biegową przekładnią DSG,
  • TSI (110 KM) z 6-biegową skrzynią manualną lub z 7-biegową przekładnią DSG,
  • 5 TSI (150 KM) z 7-biegową przekładnią DSG.

 

Volkswagena Polo wyróżnia nie tylko charakterystyczny design i bogate wyposażenie, ale również najnowsze rozwiązania techniczne. To bez wątpienia nietuzinkowe auto, które zapewni swoim pasażerom sporo miejsca w porównaniu z modelami innych marek. Dla wielu miłośników motoryzacji Polo to numer jeden wśród małych samochodów.