Jak bezpiecznie przewieźć bagaż

Lato w pełni, a wraz z nim liczne wyjazdy. Jeżeli wybieracie się na urlop własnym samochodem koniecznie zastanówcie się jak bezpiecznie spakować wszystkie bagaże. Mamy tu na myśli, nie tylko walizki, ale również rowery, namiot, dmuchane materace i niezliczoną ilość wakacyjnych gadżetów, które mogą się przydać kilkuosobowej rodzinie.

Jak to zrobić? Jak najbezpieczniej i zgodnie z przepisami przewozić bagaże wewnątrz i na zewnątrz pojazdu? Podpowiadamy…

Po pierwsze

Nigdy nie pakujcie samochodu na ostatnią chwilę, aby uniknąć chaotycznego upychania bagaży zarówno w bagażniku jak i w kabinie. Możecie zrobić to na przykład dzień wcześniej wieczorem, jeżeli planujecie wyjazd z samego rana.

Bagaż w bagażniku

Największe i najcięższe walizki powinny znaleźć się na dnie bagażnika i blisko oparcia tylnego siedziska, zabezpieczone przed przemieszczaniem się. Układacie je nie wyżej niż do linii siedzeń. Gdy poupychacie walizki po dach, w autach typu kombi lub hatchback, w razie gwałtownego hamowania na 100 procent przemieszczą się do części pasażerskiej pojazdu, narażając podróżujące w niej osoby nawet na utratę życia. Miękkie przedmioty niech posłużą Wam do wypełnienia pustych powierzchni. Podobnie zróbcie z butami czy zabawkami, nie będą się swobodnie przesuwać, a przy okazji zaoszczędzicie trochę miejsca. Warto spakować się w mniejsze torby niż w dwie ogromne walizki. Zajrzyjcie na stronę https://vw-sklep.pl/lifestyle/torby-walizki-i-plecaki wybierzcie swojego dealera Grupa Cichy-Zasada Oddział Centrum Poznań i zamówcie.

Bagaż w kabinie pasażerskiej

Prawidłowe przewożenie bagażu w samochodzie to nie tylko kwestia wygody, lecz przede wszystkim bezpieczeństwa. Spakujcie go tak, aby nie zasłaniał widoczności ani nie utrudniał kierowania. Pamiętajcie, że wszystkie przedmioty znajdujące się w samochodzie podczas jazdy poruszają się z tą samą prędkością, co wiozący je pojazd, dlatego postarajcie się nie wozić ich luzem. Książki na desce rozdzielczej lub niezabezpieczona butelka wody, w czasie zderzenia przy prędkości 90 km/h zamienią się w „pociski”, które wyrządzą krzywdę podróżującym w aucie pasażerom. W miarę możliwości wykorzystajcie dostępne w kabinie schowki i boczne kieszenie.

Niekiedy bagażnik może okazać się za mały

Co wtedy? Skorzystajcie ze specjalnych boxów dachowych. Łatwe w montażu, będą służyć Wam przez dłuższy czas, dlatego wybierając kierujcie się ich jakością oraz funkcjonalnością. Zajrzyjcie na stronę https://vw-sklep.pl/transport wybierzcie swojego dealera Grupa Cichy-Zasada Oddział Centrum Poznań i zamówcie. Pamiętajcie jednak, aby odpowiednio dopasować box i belki do modelu samochodu. Gdy już znajdziecie odpowiedni bagażnik, możecie pokusić się o dodatkowe wyposażenie, takie jak automatyczne oświetlenie wnętrza boxu, czy też dopasowane do jego wymiarów torby.

Nie dajcie się zwieść zbyt niską ceną, takie okazje się nie zdarzają. Lepiej dopłacić do produktu renomowanej marki i nie martwić się, że po drodze zgubicie swój bagaż 😉

A co z rowerami?

Bagażnik rowerowy to jedyny słuszny wybór, gdy postanowicie zabrać ze sobą jeszcze rowery. Możecie skorzystać z różnego rodzaju bagażników, zarówno dachowych, jak i montowanych na haku czy klapie bagażnika.

Ważne, aby tablice rejestracyjne były zawsze widoczne! Zakryta nawet częściowo może narazić Was na mandat w wysokości 200 złotych bez punktów karnych.

Jeżeli jeszcze nie posiadacie bagażnika, zajrzyjcie na stronę https://vw-sklep.pl/transport wybierzcie swojego dealera Grupa Cichy-Zasada Oddział Centrum Poznań i zamówcie.

Samochód świetnie nadaje się na przewożenie różnego rodzaju ładunków i przedmiotów, które mogą pomóc aktywnie spędzić wakacyjny czas. Pamiętajcie o ww. zasadach, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i osobom w Waszym otoczeniu, a wakacje będą z pewnością udane!