Nowa odsłona VW Caddy

Produkowany od 2003 roku w poznańskich zakładach w Antoninku VW Caddy doczekał się w końcu swojego następcy. Światowa premiera odbędzie się 20 lutego 2020 roku w Hanowerze. Mimo tego, że nowy model będzie bardziej sportowy i drapieżny, nie straci swojej niebywałej funkcjonalności i pakowności. Jak stwierdził prezes Volkswagen Poznań Jens Ocksen, VW Caddy stanie się najbardziej sportowym furgonem na rynku motoryzacyjnym.

Do tej pory Caddy był modelem funkcjonalnym, ale nieco nudnym. Dlatego nowa wersja będzie dużym zaskoczeniem. Dzięki zmianie kształtu auto zyskało sportowy i drapieżny charakter, za sprawą lekko pochylonej linii dachu oraz pochylonej przedniej szybie i powiększonej tylnej. Jego wygląd podkreślają dużo większe koła, większe i bardziej widoczne logo oraz wąska atrapa chłodnicy. Koncern Volkswagen zapewnia, że nowa generacja VW Caddy będzie najlepiej prezentującym się dostawczakiem na rynku. Cena nie powali kupujących na kolana, ale funkcjonalność na pewno zaskoczy. Dostawcze wersje tego modelu zostały wyposażone w tylną klapę z opcją drzwi uchylnych a osobowe w drzwi otwierane na boki. W obu wersjach zamontowano pionowo usytuowane, smukłe światła LED z tyłu pojazdu.

Volkswagena Caddy V będzie można zamówić z silnikiem Diesla 2.0 TDI i 1.6 TDI lub w wersji z napędem elektrycznym, który pozwoli przejechać nawet do 500 km na jednym ładowaniu.

Nowy model produkowany będzie nadal tylko w Polsce. Dlatego fabryka w Antoninku została zmodernizowana i rozbudowana – koszt tego przedsięwzięcia to ponad 2,1 mld zł. Powstała nowa hala spawalni 15 tysięcy metrów kw. z ogromnym zapleczem logistycznym 45 tysięcy metrów kw., którą wyposażono w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Poznańska fabryka będzie produkować około 750 aut dziennie.

W nowej generacji dostawczego Caddy udało połączyć się funkcjonalność ze sportowym charakterem. Koncern VW ma ambicje, aby dynamiczny i sportowy Caddy 5 był wzorem w segmencie A samochodów dostawczych oraz rodzinnych minivanów i tak jak Golf wyznaczał standardy w klasie kompaktów. Nowy Caddy będzie atrakcyjniejszy dla szerszego niż dotąd grona odbiorców na całym świecie, jego zalety docenią zarówno firmy, jak i kupujący wersje osobowe.