Zamówiłeś już swojego Caddy 5?

Na światowej premierze w Dusseldorfie koncern Volkswagen zaprezentował nową generację modelu Caddy. Produkowany w poznańskiej fabryce Caddy 5, nie tylko cieszy oko przyjemnym i nowoczesnym nadwoziem, ale również zachwyca najnowocześniejszymi systemami wspomagającymi kierowcę. Przeczytaj poniższy artykuł i postaw na nowego Caddy, niezależnie od tego w jakiej branży pracujesz.

Co to jest MQB?

W nowym Volkswagenie Caddy zastosowano przełomowe rozwiązanie techniczne, tzn. platformę MQB (modularer Querbaukasten). Polega ona na ujednoliceniu produkcji różnych modeli aut, przez zastosowanie w nich tej samej płyty podłogowej.

Zastosowanie platformy MQB ma wiele zalet, najważniejsze z nich to ograniczenie kosztów produkcji poprzez użycie jednolitych elementów do produkcji oraz stworzenie przestronniejszych, bezpieczniejszych modeli. Dzisiaj każdy nowy model koncernu Volkswagen z klasy kompakt lub małych aut powstaje na jej bazie.

Nadwozie

Nadwozie naszego Volkswagena zostało przemyślane w każdym szczególe. Na uwagę zasługuje przede wszystkim bardziej sportowa sylwetka, dzięki której nie wygląda już jak typowe, nudne auto dostawcze. Caddy 5 dostępny jest zarówno jako samochód osobowy (z przeszklonym przedziałem pasażerskim) oraz jako Caddy Cargo – czyli furgon z większą przestrzenią ładunkową.

Wnętrze

Przestronne wnętrze oraz technicznie rozwiązania wzbudzą zainteresowanie wśród miłośników czterech kółek. Po raz pierwszy nowy Caddy dostępny jest z cyfrowym kokpitem Digital Cockpit (cyfrowy zestaw zegarów i wskaźników), który wraz z systemem Infotainment tworzą jedno ultranowoczesne środowisko cyfrowe Innovision Cockpit. Na uwagę zasługuje również aktywna wentylacja przedziału pasażerskiego, fotele ergoComfort czy diodowe oświetlenie wnętrza, które uprzyjemnią każdą podróż. Najnowocześniejsze systemy wspomagania kierowcy min. Rear Cross Traffic Alert (asystent wyjazdu z miejsca parkingowego), Trailer Assist (asystent manewrowania przyczepą) i Travel Assist z Emergency Assist, który utrzymuje pojazd na pasie ruchu przy określonej prędkości, umożliwią Ci bezpieczną podróż.

Silnik

Nowy Caddy może być napędzany olejem napędowym, benzyną lub gazem ziemnym. Wszystkie silniki spełniają normę emisji spalin Euro 6 2021 i są wyposażone w filtry cząstek stałych. W zależności od wersji silnika, zużycie paliwa nowego Caddy można zmniejszyć nawet o 12% w porównaniu z poprzednikiem.

Środowisko

Dbanie o środowisko jest dla koncernu Volkswagen kluczową kwestię. Na każdym etapie, od projektowania do produkcji samochodu, dokładane są starania, aby wszystkie nowe modele miały jak najmniejszy, negatywny wpływ na ekologię. O czym mowa?

A mianowicie o technice podwójnego dozowania – Twindosing w silnikach TDI, który redukuje emisję tlenków azotu. Czterocylindrowe silniki w Caddy obowiązkowo spełniają wymagania normy Euro 6 i są wyposażone w filtr cząstek stałych. Nowością, użytą po raz pierwszy w jednostkach napędowych TDI o mocy wyjściowej od 75 KM do 122 KM, jest właśnie system Twindosing. Dzięki dwóm katalizatorom SCR poziom emisji tlenków azotu jest o wiele niższy w porównaniu z poprzednim modelem. A co za tym idzie, silniki TDI Caddy należą do jednych z najczystszych jednostek wysokoprężnych na całym świecie.

Po 17 latach Volkswagen Caddy doczekał się swojego następcy. Możesz wybierać pomiędzy samochodem dostawczym, rodzinnym vanem lub nawet wakacyjnym kamperem. Nowy Caddy wzbudza spore zainteresowanie wśród miłośników czterech kółek. Większa przestrzeń, innowacyjne rozwiązania techniczne, cyfrowe systemy obsługi a przede wszystkim nowoczesne nadwozie to elementy wyróżniające Caddy 5 wśród podobnych pojazdów innych marek.

Do tej pory wyprodukowano ponad trzy miliony egzemplarzy tego auta na całym świecie. Piąta generacja na pewno przyczyni się do powiększenia tej liczby.