Majówka w mieście – 6 pomysłów na wypoczynek w Poznaniu

Początek maja to już od lat czas wypoczynku i relaksu. Jeśli jednak zamiast majówkowego wyjazdu, planujemy odpoczywać w domu, dobrze jest wiedzieć, co dzieje się w tym czasie w naszym mieście.

Poznań za pół ceny

Jedną z największych majówkowych atrakcji jest niewątpliwie (odbywająca się już po raz 12) akcja Poznań za pół ceny. 4 i 5 maja będziemy mogli skorzystać z ponad 140 atrakcji w całym mieście w cenach niższych o połowę lub nawet zupełnie za darmo! Oprócz szerokiej oferty kulturalnej, akcja dotyczy także gastronomii, turystyki i hotelarstwa. W majówkowy weekend warto więc pomyśleć o odwiedzeniu wyjątkowego muzeum czy klimatycznej kawiarni albo o aktywnej rozrywce w parku linowym i na letnim torze saneczkowym. Całą listę partnerów akcji znajdziemy na stronie https://www.poznanzapolceny.pl/

 

 

Otwarcie KontenerArt

30 kwietnia kolejny sezon działalności rozpoczął KontenerART – kulturalny punkt na mapie Poznania. Przez cały majowy weekend będzie można wziąć tam udział w koncertach, imprezach tanecznych i warsztatach. Lista kulturalnych atrakcji jest długa i można znaleźć ją na facebookowym wydarzeniu.

Inauguracja sezonu na Nocnym Targu Towarzyskim

W tym samym czasie, tj. od 30 kwietnia do 5 maja, nastąpi tegoroczne otwarcie sezonu na Nocnym Targu Towarzyskim przy ulicy Kolejowej. Wśród atrakcji koncerty, imprezy taneczne i zlot foodtrucków. Punkt obowiązkowy dla wielbicieli dobrego jedzenia i muzyki w niezobowiązującej atmosferze! Po szczegóły zajrzeć możemy na Facebooka.

 

 

Majówka w Bramie Poznania

Wśród atrakcji wartych uwagi nie może zabraknąć Wielkiej Majówki w Bramie Poznania. Na odwiedzających czekają wystawy, warsztaty, koncerty, kiermasz winyli i książek, potańcówka oraz oprowadzanie po ekspozycji. Przygotowane będą także specjalne atrakcje dla najmłodszych. Co więcej, część wydarzeń dostępna będzie dla gości anglo- i rosyjskojęzycznych. Cały harmonogram imprezy znajduje się jest na stronie Bramy Poznania.

Majówka na UAM

Miłośnicy roślin mogą natomiast odwiedzić poznański Ogród Botaniczny UAM, gdzie odbędzie się Majówka w Botaniku. Wśród atrakcji wycieczki z przewodnikiem, zabawy plenerowe, koncerty, a także kiermasze i seanse filmowe. W trakcie wydarzenia będzie można też wesprzeć kwestę na rzecz hospicjum. Dokładny program odnajdziemy na stronie Ogrodu.

Inne atrakcje w Poznaniu

Jeżeli od zorganizowanych eventów wolimy aktywny wypoczynek, możemy skorzystać z majowej aury i wybrać się na rowerze na Maltę, Cytadelę lub nad Wartę. Relaks na świeżym powietrzu pozwoli uciec od zgiełku, a ruch z pewnością dostarczy nam endorfin. W naszym starszym wpisie podpowiadamy, dokąd warto się wybrać rowerem w Poznaniu.

Majówka – ścieżki rowerowe w Poznaniu

 

 

Niezależnie od tego, jak lubimy odpoczywać, każdy spędzający majówkę w mieście, znajdzie w Poznaniu coś dla siebie. Mamy nadzieję, że nasza lista najważniejszych atrakcji będzie dla Was przydatna!