Czym dokładnie jest Škoda Auto Lab?

Škoda Auto Lab  to pierwsze tak zaawansowane Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa. Zapewnia mnóstwo niepowtarzalnych atrakcji i edukację motoryzacyjną na najwyższym poziomie. Na gości czekają tu między innymi symulatory zderzeń i dachowania, przekrój poprzeczny samochodu, a także quizy, filmy, trójwymiarowe motopuzzle oraz interaktywne instalacje.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Celem, który przyświeca twórcom i pracownikom Škoda Auto Lab, jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa daje możliwość przeżycia ekstremalnych momentów podczas symulacji dachowania i zderzenia. Te mrożące krew w żyłach chwile pozwalają całym rodzinom zrozumieć zasadę działania pasów bezpieczeństwa i sprawdzić, co dzieje się z ludzkim ciałem podczas wypadku. Dzięki symulacjom dachowania i zderzenia goście Centrum przyswajają zasady właściwego zachowania w nieprzewidywalnych sytuacjach drogowych. W szkole jazdy Škoda eliminuje się złe nawyki i doskonali technikę jazdy. W trakcie zajęć praktycznych pokonuje się serie zakrętów, omija przeszkody i bierze udział w kontrolowanych poślizgach. Goście obserwują też zmianę drogi hamowania pojazdu podczas trudnych warunków atmosferycznych oraz poznają zasady udzielania pierwszej pomocy.

Innowacyjne technologie

Współczesna technologia umożliwia konstruowanie coraz szybszych samochodów, którymi zachwyca się cały świat. To jednak nie jej główne zadanie. Škoda Auto Lab przypomina, że nowoczesna technologia ma przede wszystkim dbać o nasze bezpieczeństwo. Dlatego też w Centrum pokazane są zasady działania najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa, które wykorzystuje się we współczesnych samochodach. To właśnie innowacyjna technologia pomaga nam w wielu niebezpiecznych sytuacjach na drodze. W laboratorium goście dowiadują się, czym jest strefa zgniotu i dlaczego jest tak istotna w przypadku kolizji. Mogą też porównać zawieszenia i zobaczyć symulator poduszek bezpieczeństwa.  Nowoczesna technologia to także rozwiązania motoryzacyjne, które dbają o środowisko. Strefa Eko pozwala przyswoić gościom zasady ekologicznej i zarazem ekonomicznej jazdy. Wystarczy znajomość kilku prostych tricków i nieco innowacyjnej technologii, jak system start-stop albo odzyskiwanie energii z hamowania. Goście mogą się także sprawdzić w symulatorze eko-jazdy i zobaczyć, w jaki sposób producenci samochodów wspierają kierowców w dbaniu o środowisko.

Zdobyta w Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa wiedza potrafi nawet najbardziej doświadczonych kierowców skłonić do przemyśleń i zmiany niechlubnych przyzwyczajeń. Škoda Auto Lab to jedyne takie centrum, które jednocześnie rozbudza motoryzacyjną wyobraźnię i przestrzega przed zagrożeniami na drodze. To gwarancja kreatywnie i pożytecznie spędzonego czasu.