Słyszeliście już o E.On Drive Booster?

Owocna współpraca Volkswagen Group Components oraz E.ON SE przyczyniła się do powstania sieci szybkich ładowarek, które zaczną działalność pod marką E.On Drive Booster. Od teraz szybkie ładowanie akumulatorów stanie się bardzo proste, niedrogie i przede wszystkim powszechnie dostępne.

Volkswagen obecny jest na ponad 150 rynkach na całym świecie. Produkuje samochody w czternastu krajach, w ponad 50 fabrykach. W 2019 roku fabryki opuściło przeszło 6,28 miliona samochodów, najpopularniejszymi modelami były VW Golf i VW Passat. Koncern Volkswagen szczególną uwagę poświęca samochodom elektrycznym, ogólnie pojętej cyfryzacji oraz pojazdom autonomicznym.

E.ON SE to spółka energetyczna, będąca liderem w branży energetyki odnawialnej. Firma skupia się na odnawialnych źródłach energii, zarządzaniu olbrzymią siecią energetyczną i atrakcyjnych rozwiązaniach dla klientów. Główne zadania E.ON to produkcja energii ze źródeł konwencjonalnych, handel energią oraz eksploracja. Działalność przedsiębiorstwa obejmuje Europę, Rosję, a także Stany Zjednoczone. Na całym świecie sprzedaje gaz oraz energię przeszło 33 milionom klientów.

E.ON i Volkswagen Group Components przedstawiły w Essen prototyp przenośnej ultraszybkiej stacji ładowania. Prezentowana stacja wyposażona została w zestaw akumulatorów, dzięki czemu nie wymaga podziemnych instalacji ani przyłącza do sieci. Będzie można ją montować z powodzeniem prawie wszędzie, w różnych warunkach i o wiele taniej niż tradycyjne ładowarki. Prototyp wywołał duże zainteresowanie u operatorów stacji benzynowych i  operatorów miejsc obsługi podróżnych przy autostradach, zarządów miast i gmin, właścicieli parkingów przy dużych sklepach (sieć Lidl i Kaufland) oraz firm logistycznych.

Instalacja stacji ładowania przebiega na zasadzie Plug & Play – ładowarkę ustawia się, podłącza i konfiguruje online. Urządzenie będzie mogło zasilać energią o mocy 150 kW jednocześnie dwa samochody. Akumulator zabudowany wewnątrz stacji będzie stale zasilany z tradycyjnego gniazda prądem o natężeniu od 16 do 63 amperów, który będzie pochodził z odnawialnych źródeł. Aktualizacja, zdalne serwisowanie oraz rozliczanie kosztów następować będą za pośrednictwem centralnej platformy firmy E.ON.

Volkswagen Group Components rozpocznie produkcję seryjną prezentowanego urządzenia w tym roku. E.ON w drugiej połowie roku przeprowadzi testy na kilku stacjach benzynowych przy autostradach, a następnie pod nazwą E.ON Drive Booster wprowadzi urządzenie na rynek niemiecki.

E.On Drive Booster to innowacyjna stacja ładowania, która przyczyni się do popularyzacji samochodów elektrycznych na świecie. Tylko piętnaście minut ładowania zwiększy zasięg ładowanego auta o … 200 kilometrów!