Volkswagen dla świeżo upieczonego kierowcy

Właśnie odebraliście prawo jazdy? Do pełni szczęścia brakuje Wam już tylko wymarzonego auta. Jaki kupić samochód, aby był odporny na błędy niedoświadczonego kierowcy, by przysparzał jak najmniej problemów i jednocześnie spełniał wszystkie swoje funkcje? Oto jest pytanie!

Samodzielne kierowanie pojazdem stanowi duże wyzwanie dla osób bez doświadczenia za kierownicą. Na fotelu pasażera nie ma już instruktora, który w każdej chwili mógłby udzielić dodatkowych wskazówek. Od tej pory cała odpowiedzialność za podjęte decyzje spoczywa na kierującym. Pierwszy samochód powinien umożliwić doszlifowanie poprawnej, a z czasem nawet mistrzowskiej, techniki jazdy. Powinien być funkcjonalny, bezawaryjny i przede wszystkim tani w utrzymaniu. Jego wybór wcale nie musi być trudny ani skomplikowany. Należy odpowiednio określić swoje potrzeby i możliwości, a następnie wybrać model, który je w stu procentach spełni. Proste, prawda?

Jednym z najważniejszych wyznaczników powinna być wielkość samochodu. Chyba każdy z Was pamięta swoje pierwsze chwile za kółkiem, gdy nie byliście jeszcze wprawieni w kierowaniu autem, duże problemy stanowiło dla Was wyczucie pojazdu. To właśnie dlatego dobrze jest na swój pierwszy samochód wybrać coś małego i zwrotnego. W tej roli bardzo dobrze sprawdzą się samochody takie jak Volkswagen Polo i Volkswagen up!

Małe jest piękne, czyli up!

Volkswagen up! dostępny w wersji 3-drzwiowej i 5-drzwiowej, posiada napęd na przednie koła, może być benzyniakiem lub elektrykiem.

Dla każdego kierowcy bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego zakup prezentowanego upa! będzie trafnym wyborem. A dlaczego? Standardowe wyposażenie obejmuje przednie i boczne poduszki dla kierowcy i pasażera, ABS oraz ESP.

Kolejna dobra wiadomość dla mniej wprawnych i niedoświadczonych kierowców. W każdym upie! znajduje się system informujący o znakach drogowych, dzięki któremu nie musicie się obawiać, że przeoczycie jakiś znak. Aplikacja ostrzeże Was również o przekroczeniu dozwolonej prędkości.

Volkswagen Polo

To jeden z najpopularniejszych kompaktów segmentu B, który w 2010 roku zdobył tytuł Europejskiego Samochodu Roku. Możecie go nabyć z nadwoziem hatchback, coupe, sedan lub kombi. Posiada napęd na przednie koła i ma pięcio- lub sześciobiegową skrzynię manualną lub czterostopniowy automat, dostępny jest z silnikiem benzynowym lub z silnikiem diesla. Polo jest dość często wybierany przez młodych kierowców, głównie ze względu na dość niską cenę oraz niewielkie koszty utrzymania. Bez problemu znajdziecie kolejnego nabywcę, gdyż chętnych na jego zakup według naszych danych nie brakuje. Auto jest dość małe, dlatego żaden parking pod blokiem, czy w centrum miasta nie będzie Wam straszny. Oszczędna eksploatacja to kolejna ważna sprawa przy ograniczonym budżecie młodych fanów motoryzacji. Przy spokojnej jeździe w mieście VW Polo napędzany silnikiem 1.0 TSI o mocy 115 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 200 Nm, zużyje 5,5 litra paliwa na setkę. Natomiast w trasie, przy prędkości średnio 90 km/h możecie uzyskać nawet około 4,5 litra. Te wartości mówią same za siebie!

Może jeszcze kilka słów na temat bezpieczeństwa. W podstawowej wersji bez dopłaty otrzymacie bardzo przydatny system „Front Assist” z funkcją awaryjnego hamowania w mieście. Za dopłatą możecie uzyskać asystenta martwego pola oraz aktywny tempomat.

Większość świeżo upieczonych kierowców nie dysponuje dużą gotówką. Najczęstsze zapytania dotyczą zwykle samochodów do 30 tys. złotych. Oczywiście to cena, która możliwa jest do wynegocjowania wyłącznie w przypadku aut używanych. Jednak nie oznacza to, że musicie od razu przekreślać swoje marzenia o posiadaniu nowego, “salonowego” auta. Obecnie większość salonów umożliwia zakup w kredycie lub leasingu. Niskie raty dzięki promocyjnemu finansowaniu, możliwość zerowej wpłaty wkładu własnego oraz korzystne ubezpieczenie to oferta również dla młodych ludzi, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czterema kółkami.

Po stresie związanym z nauką jazdy i egzaminem, przychodzi pora na pierwszy własny samochód i doskonalenie swoich umiejętności. Jaki model będzie najlepszym wyborem dla świeżo upieczonego kierowcy? Chyba nie macie już wątpliwości…oszczędne, funkcjonalne, bezpieczne i po prostu najlepsze Volkswagen up! i Volkswagen Polo.