Następna generacja SUV-a czyli nowy VW ID.4

Volkswagen ID.4 to elektryczny odpowiednik znanego Wam Tiguana. Nowoczesny SUV ze sportowym charakterem zachwyca nie tylko niebywałym wyglądem, ale również ekologicznym napędem. ID.4 opuszczając fabrykę jest autem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla.

Ile przejedziecie na jednym ładowaniu?

Za napęd ID.4 1ST oraz ID.4 1ST Max odpowiada znajdujący się przed tylną osią silnik elektryczny o mocy 204 KM (310 Nm momentu obrotowego), zasilany energią z zestawu akumulatorów o łącznej pojemności 77 kWh. Na jednym ładowaniu możecie przejechać od 360 do 520 km w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Pamiętajcie jednak, że w praktyce rzeczywisty zasięg zależy od Waszego stylu jazdy, temperatury zewnętrznej, prędkości z jaką się poruszacie czy liczby pasażerów. Podany zakres zasięgu jest średnią roczną wartością orientacyjną, którą przypuszczalnie będzie w stanie uzyskać 80% użytkowników tego modelu. Dolna granica zakresu odnosi się do jazdy z dużą prędkością przy niskich temperaturach zewnętrznych.

Gdy podczas ładowania skorzystacie z punktu ładowania o mocy 11 kW to naładowanie akumulatorów „do pełna” potrwa 7,5 godziny. Gdy macie dostęp do stacji szybkiego ładowania o mocy 125 kW, to uzupełnienie zasięgu na 100 km zajmie tylko niecałe 10 minut!

 

Co oferuje ID.4?

Nowy ID.4 prezentuje się nadzwyczaj zgrabnie. Wzrok przyciągają 20-calowe obręcze kół, przyciemniane tylne szyby oraz relingi dachowe, do których możecie przymocować rowery lub narty. Szczególnie atrakcyjny element stanowi pas LED z przodu i z tyłu poprowadzony od świateł do znaczka VW.

Przestronne i komfortowe wnętrze ID.4 sprawi, że poczujecie się naprawdę wspaniale. Z pewnością docenicie podgrzewane przednie fotele oraz multifunkcyjną, obszytą skórą kierownicę. Atrakcyjność wnętrza podkreśla ambientowe oświetlenie, dostępne w 30 kolorach i panoramiczny dach oferowany opcjonalnie. W standardzie otrzymujecie również automatyczną dwustrefową klimatyzację, bezkluczykowy dostęp oraz czujniki parkowania. No i oczywiście bogaty pakiet systemów asystujących m.in. Front Assist (monitorujący przestrzeń przed pojazdem), aktywny tempomat czy Lane Assist (asystent pasa ruchu). Wersja 1ST Max jest bogatsza m.in. o: panoramiczny dach, wyświetlacz head-up, trójstrefową klimatyzację, system nawigacji Discover Pro, system obserwacji otoczenia oraz pomocny w każdej sytuacji asystent zmiany pasa ruchu.

Kolorystyka

Nadwozie oferowane jest w trzech wariantach kolorystycznych: biały z czarnym dachem, niebieski z czarnym dachem oraz ciemnoszary z czarnym dachem. Żaden z wymienionych lakierów nie wymaga dopłaty. We wnętrzu ID.4 1ST i ID.4 1ST Max dominują natomiast miłe dla oka, harmonijne kolory Florence Brown oraz Platinum Grey.

Nowy VW ID.4 łączy wszechstronność nowoczesnego SUV-a z zaletami elektrycznego samochodu. Zupełnie nowa koncepcja wnętrza, elektryczne osiągi, intuicyjna obsługa oraz dbałość o środowisko to główne atuty tego modelu.

Czy warto wybrać Volkswagena ID.4? Jeśli nie lubicie kompromisów i szukacie samochodu, który z jednej strony zapewni Wam moc SUV-a, a jednocześnie będzie neutralny dla środowiska to z całą pewnością TAK!