Zimowe lifehacki motoryzacyjne

Aby przechytrzyć zimę, warto pamiętać o paru ciekawych lifehackach, które pomogą nam w radzeniu sobie z mrozem. Poniżej przedstawiamy kilka z nich. 

Sposób na zamarznięte wycieraczki
   • Przede wszystkim, po zaparkowaniu radzimy zostawić wycieraczki w górze. Dzięki temu unikniemy przymarznięcia gum do szyby.

   

   • Możemy tego uniknąć również dzięki stosowaniu pokrowców na wycieraczki, które dodatkowo będą chronić je przed mechanicznymi uszkodzeniami.

   

   • Dobrym patentem na zabezpieczenie wycieraczek przed mrozem jest parkowanie auta przodem w kierunku wschodu. Wschodzące słońce roztopi lód i śnieg.

   

   • Innym sposobem na ochronę przed tymi dwoma czynnikami zewnętrznymi jest inwestycja w plandekę, która osłoni szybę przed opadami.

   

   • Ważną rzeczą o której kierowcy często zapominają, jest odmrażacz do szyb. Środek ten przydaje się szczególnie wtedy, gdy zima atakuje znienacka, gdy jesteśmy w pracy.

   

 

Patent na czyste wnętrze
   • Dbając o swoje auto, dobrze jest pamiętać o tym, aby nie wnosić śniegu do środka. Warto w tym celu zastąpić welurowe dywaniki na gumowe, dzięki czemu znacznie łatwiej pozbędziemy się z samochodu wody, błota i śniegu.

   

   • Jeśli zimą musimy gdzieś przewieźć naszego zwierzaka, dobrze jest zainwestować w specjalny pokrowiec. Ochronimy w ten sposób wnętrze pojazdu nie tylko przed śniegiem, błotem, brudem, ale również przed sierścią.

   

  • Co jednak, gdy naszym największym zimowym problemem jest zakopanie się w zaspie lub próba ruszenia na zamarzniętym podłożu? W pierwszym wypadku możemy spuścić powietrze z opon, co zwiększy przyczepność przez większą powierzchnię opony stykającej się z podłożem. W drugim przyda nam się piasek lub żwirek, które należy rozsypać wokół kół.

 

Arsenał chroniący przed solą i błotem

Zima to nie tylko śnieg i lód, ale także piach, błoto i sól. Aby ochronić nasz samochód przed niekorzystnym działaniem tych czynników, warto nawoskować karoserię auta po uprzednim umyciu i zakonserwować podwozie, aby uniknąć szybkiego rozwoju korozji.

Sposoby na szybkie rozgrzanie

Jak najszybciej rozgrzać się po wejściu do zimnego auta? Rozgrzewając fotel! Nowoczesne systemy potrafią podgrzać siedzisko już w 3 minuty. Oprócz tego, radzimy oczywiście nagrzanie całego auta. Najlepiej do 21,5°C – tyle właśnie wynosi optymalna temperatura zapewniająca komfortową jazdę. Oczywiście wszystko zależy od preferencji, ale specjaliści nie zalecają przekraczać tego progu, gdyż możemy stać się przez to senni.

Mamy nadzieję, że wymienione porady pomogą Wam w przetrwaniu zimy bez większych problemów i kłopotów.