Multivan 6.1 – samochód o wielu obliczach

Nowoczesny, wszechstronny i jeszcze bardziej funkcjonalny! Można śmiało powiedzieć, że jest najbardziej nowoczesną z dotychczasowych wersji, wyposażoną w najlepsze systemy informacyjno-rozrywkowe (infotainment), systemy wspomagania kierowcy oraz systemy bezpieczeństwa. Jeżeli żyjecie w ciągłym ruchu to jest to samochód idealny dla Was.

Wnętrze

Wnętrze Multivana jest wszechstronne, szczegółowo przemyślane i daje możliwość dostosowania go do potrzeb podróżujących. Jeżeli chcecie zaaranżować lub zwiększyć przestrzeń, aby uzyskać dodatkową, nie ma żadnego problemu. Możecie przesuwać, obracać, składać lub nawet zdemontować znajdujące się wewnątrz fotele.

Na uwagę zasługuje kolorowy, cyfrowy kokpit o wysokiej rozdzielczości, obsługiwany z poziomu sporych rozmiarów ekranu dotykowego oraz wielofunkcyjnej kierownicy, w całości obszytej miękką w dotyku skórą.

Innowacyjne systemy wspomagania kierowcy

Nowy Multivan wyposażony został w wiele systemów, które zwiększają nie tylko bezpieczeństwo podróżowania, ale również jego komfort. Jedną z kluczowych zalet Multivana 6.1 jest adaptacyjne zawieszenie DCC. Za pomocą jednego przycisku wybieracie pomiędzy normalnym, komfortowym lub sportowym trybem. Nawet podczas jazdy!
Jakie jeszcze systemy sprawiają, że kierowanie staje się większą przyjemnością? Na pewno asystent utrzymania pasa ruchu, który skoryguje Wasz tor jazdy czy asystent bocznego wiatru, który ustabilizuje pojazd przy silnych podmuchach. Kolejne udogodnienie to aktywny tempomat wraz z systemem obserwacji otoczenia i funkcją awaryjnego hamowania w mieście oraz asystent parkowania.

Silnik

Multivan 6.1 dostępny jest tylko z silnikami wysokoprężnymi. Jednostka 2.0 TDI oferowana jest w czterech wariantach mocy: 90 KM z ręczną 5-biegową skrzynią, 110 KM z ręczną 5-biegową skrzynią, 150 KM z 6- lub 7-biegową skrzynią DSG-duet oraz 199 KM z Bi TDI, czyli skrzynią dwusprzęgłową z możliwością zamówienia adaptacyjnego tempomatu.

Miłośnicy napędu 4Motion mogą wybrać mocniejszy wariant silnika.

Przestrzeń

Multivan 6.1 został zaprojektowany, aby codzienne życie było jeszcze przyjemniejsze i wygodniejsze. Wszyscy podróżujący znajdą w nim sporą przestrzeń nie tylko nad głową, ale również i na nogi, a kierowcy bez problemu zaparkują nim nawet w podziemnym garażu, gdy wybiorą się na zakupy do centrum handlowego. Krótki rozstaw osi zapewnia bowiem bardzo mały promień skrętu, a wysokość poniżej 2 m umożliwia wjazd nawet do miejsc, których wysokość jest ograniczona.

Komfort jazdy

Hałas podczas jazdy? Nie z Multivanem 6.1! Podróż nim jest niezwykle cicha i spokojna. W silniku znajduje się bowiem wałek wyrównoważający, który likwiduje wibracje, zanim jeszcze powstaną. Pozostały hałas pochłania zawieszenie zespołu napędowego, a specjalne szyby izolacyjne redukują skutecznie odgłosy z zewnątrz.

W Multivanie 6.1 znajdziecie również stopery drzwi, zabezpieczające przed przytrzaśnięciem. W elektrycznie otwieranych i zamykanych drzwiach zamontowano czujniki, które zareagują natychmiast i zadbają o to, aby nikomu nie stała się krzywda. Nie ma znaczenia czy drzwi otwieracie i zamykacie z kokpitu, czy kluczykiem zdalnego sterowania z odległości czy ręcznie.

 

Volkswagen Multivan 6.1 to bez wątpienia samochód na miarę obecnych czasów, wyposażony w liczne, najnowocześniejsze systemy asystujące, informacyjno-rozrywkowe oraz systemy bezpieczeństwa. Niezmiennie popularny i wyznaczający trendy w swojej klasie.