Nowy VW Caddy 5 – rodzinny i wygodny minivan

Nowy Volkswagen Caddy 5 to nie tylko van i samochód dostawczy, ale również niezwykle funkcjonalny i bezpieczny rodzinny minivan. Weekendowy wypad za miasto, codzienne dojazdy do szkoły czy duże zakupy to tylko niektóre z codziennych zadań, którym Caddy 5 sprosta bez żadnych problemów.

Dlaczego warto wybrać Volkswagena Caddy 5?

Ilość miejsc

Ten niezwykle popularny Volkswagen może być 5- lub 7-miejscowym rodzinnym autem osobowym. Seryjnie produkowany jest jako pojazd pięciomiejscowy. Opcjonalnie, dla większej rodziny, możecie dodać trzeci rząd siedzeń, z dwoma pojedynczymi fotelami.

Imponująca przestrzeń

Ilość miejsca w Caddym 5 jest imponująca. Na miejscu kierowcy usiądziecie stosunkowo nisko, więc spora przestrzeń pozostanie jeszcze nad Wami. Podobnie jest w kolejnym rzędzie siedzeń. Nie sądzę, aby nawet wyższe osoby narzekały na brak miejsca, czy to nad głową, czy to na nogi.

Przesuwne drzwi

Przesuwane drzwi są wyjątkowo funkcjonalne. Dają gwarancję, że dzieci nie uszkodzą zarówno Waszego, jak i sąsiedniego samochodu na parkingu czy uchronią swoje palce przed przycięciem. Ewentualna ekwilibrystyka związana z zapięciem ich w foteliku też nie będzie miała miejsca, ponieważ wkładanie i zapinanie dziecka w wąskich przestrzeniach stanie się wygodniejsze niż ze standardowymi drzwiami. Bardzo przydatne okaże się elektryczne domykanie.

Bezpieczne dziecko

Tylne siedzenia, jak również przedni fotel pasażera możecie wyposażyć w uchwyty mocujące ISOFIX, aby bezpiecznie zamontować dziecięce foteliki. 

Najnowocześniejsze systemy wspomagające

Nowy Volkswagen Caddy 5 oferuje aż 19 systemów wspomagania kierowcy, które umożliwią Wam bezpieczną podróż. W wyposażeniu standardowym znajdziecie rozbudowany system obserwacji otoczenia Front Assist z ochroną pieszych oraz rowerzystów, asystent utrzymania pasa ruchu Lane Assist, asystent omijania, asystent skręcania i niezwykle przydatna funkcja hamowania awaryjnego w mieście.

Dostępne systemy opcjonalne to asystent podróży Travel Assist z asystentem awaryjnym Emergency Assist, asystent zmiany pasa ruchu Side Assist z czujnikiem martwego pola oraz asystent parkowania Park Assist. Dostępne są także kamera cofania Rear View, kolejny asystent wyjazdu z miejsca parkowania Rear Cross Traffic Alert i asystent cofania z przyczepą Trailer Assist.

Dodatkowe udogodnienia

Pasażerowie podróżujący w drugim rzędzie siedzeń z pewnością docenią dość spory rozkładany stolik. Podczas postoju możecie postawić na nim jedzenie i termos z kawą. Dzieci mogą wykorzystać wolny czas bawiąc się swoimi zabawki lub pokolorować kolorowankę.

No dobrze, a jak to wygląda pod kątem schowków? Znajdziecie tu kieszeń na szczycie deski rozdzielczej, 2 uchwyty na napoje na środkowej konsoli, kieszeń pod podłokietnikiem, szufladka pod fotelem przednim pasażera oraz wkładki w drzwiach na drobne przedmioty. No i oczywiście klasyczny, zamykany schowek naprzeciwko pasażera.

Emisja spalin

Dzięki nowoczesnej technice podwójnego dozowania poziom emisji tlenków azotu w prezentowanym modelu jest o wiele niższy w porównaniu z poprzednim wariantem. Dzięki czemu silniki TDI w tym aucie należą do najczystszych jednostek wysokoprężnych na świecie. Spełniają one wymagania normy Euro 6 z 2021 roku.

Nawet najbardziej wymagający miłośnicy czterech kółek docenią komfort i funkcjonalność, które oferuje im Volkswagen Caddy 5.

Podsumowując: Nowy Caddy, jako wielozadaniowe auto rodzinne, jest niezawodny, wygodny i bardzo praktyczny!