Caddy California – idealny na krótsze i dłuższe wyprawy

Caddy California to samochód przeznaczony zarówno do podróżowania, jak i do codziennego użytku. W czasie pandemii, może stać się jednak alternatywą na tegoroczny urlop lub na wypad weekendowy. Ten wszechstronny pojazd zachwyca wprowadzonymi w nim rozwiązaniami takimi jak, rozkładane łóżko z wysokiej jakości materacem, mini kuchnia czy dodatkowy namiot, który w łatwy sposób powiększa przestrzeń kempingową.

Od początku do końca produkowany jest w Polsce. 29 stycznia br., jego pierwsze egzemplarze zjechały z linii produkcyjnych poznańskiej fabryki. Uzupełnione w zakładzie Zabudów Specjalnych w Swarzędzu o kempingowe wyposażenie trafiły do zadowolonych odbiorców.

To już trzeci kamper w ofercie Volkswagena, po Californii 6.1 oraz Grand Californii.

Czas na obiad

Ze względu na wielkość, w środku nie znajdziecie toalety i prysznica. W zamian za to do dyspozycji będziecie mieli niewielką kuchnię w postaci szuflady, którą z łatwością możecie wysunąć na zewnątrz samochodu, po otwarciu tylnej klapy. Kuchnia wyposażona została w palnik zasilany gazem z 1,85-kilogramowej butli, szufladę z przegródkami na sztućce i schowek na naczynia. W zestawie znajduje się również składany stół z krzesłami.

Spanie

Komfortowe, rozkładane łóżko zapewni Wam spokojną noc, po której wstaniecie z uśmiechem na twarzy. Łóżko bardzo łatwo rozłożycie i złożycie, a miejsce pod nim na pewno chętnie wykorzystacie jako dodatkową przestrzeń bagażową. Jeżeli wyposażycie swojego kampera również w panoramiczny dach, w nocy będziecie mogli obserwować gwieździste niebo. Dach możecie przyciemnić, podobnie zresztą jak wszystkie inne okna w Caddy Californii.

Namiot, który posłuży jako dodatkowy przedsionek

To specjalność nowej Californii. Dość duży, szybko i łatwo go rozstawicie, mocując do tylnej klapy. Dzięki temu zyskacie miejsce nawet dla 4 osobowej rodziny. Posiada dość spore okna, które po otworzeniu zapewnią dopływ światła i świeżego powietrza w ciągu dnia. Namiotu możecie używać również oddzielnie, bez połączenia z autem.

Jakie jeszcze praktyczne dodatki na Was czekają?

  • system oświetlenia wewnętrznego z przyciemnianymi diodowymi lampkami emitującymi ciepłe białe światło,
  • specjalne nakładki w przednich szybach ułatwiające przepływ powietrza i zabezpieczające przed wpadaniem do środka kropli deszczu,
  • składana solidna kratka okienna do mocowania pomiędzy oknem a ramą drzwi kierowcy, dzięki niej możemy szybko zamknąć pojazd i pójść np. do toalety lub pod prysznic,
  • siatki przeciw owadom zamontowane na drzwiach kierowcy oraz pasażera,
  • rozbudowany, łatwo dostępny system toreb do przechowywania.

Intuicyjna obsługa

Kokpit i systemy infotainment tworzą środowisko cyfrowe najnowszej generacji (Innovision Cockpit). Dzięki fabrycznej karcie eSIM mini kamper jest stale podłączony do internetu. Dzięki temu możecie sterować nim przez aplikację w smartfonie, kontrolować tankowania, styl jazdy, lokalizować położenie, a także prowadzić wirtualny dziennik pokładowy.

Silnik

Montowane w Volkswagenie Caddy California silniki to nowoczesne turbodiesle TDI, w dwóch wersjach mocy: 75 oraz 122 KM. Dostępna jest także jednostka benzynowa 1.5 TSI o mocy 114 KM.

 

Volkswagen Caddy California to świetny samochód dla dwóch lub nawet czterech osób, które planują podróżować z własnym mini domkiem na kółkach. Idealny na krótsze i dłuższe wyprawy.